top of page

שאלות ותשובות

 • אפשר לקבל קצת פרטים כלליים על מרכז חברותא?
  מרכז חברותא הוקם בשנת 2006 על ידי שרית דינרי במטרה לתת מענה לילדים עם קשיים רגשיים וחברתיים. ההתמחות שלנו -טיפול רגשי קבוצתי ושיפור מיומנויות חברתיות.
 • למי הקבוצות מתאימות?
  הקבוצות מיועדות לילדים, נוער וצעירים המתמודדים עם קשיים רגשיים וחברתיים וזקוקים לחזק אחד או יותר מהתחומים הבאים: ביטחון עצמי, דימוי עצמי יכולת ליזום ולהשתלב חברתית ויסות רגשי, שליטה עצמית התמודדות עם גבולות וסמכות תסכול וקונפליקטים שיתוף פעולה, אמפתיה והתחשבות ברצונות אחרים גמישות מחשבתית וחשיבה חיובית ניתוח סיטואציות חברתיות ביישנות בחברה
 • לאיזה גילאים הקבוצות מיועדות?
  הטיפול הקבוצתי במרכז חברותא מיועד לילדים מכיתה א' ועד לבוגרים ובוגרות בגילאי 25. ישנן קבוצות לגילאי יסודי, חטיבה, תיכון, הכנה לצבא, 18-21, 21-25.
 • מה בדיוק קורה בקבוצה למיומנויות חברתיות?
  הילדים מגיעים פעם בשבוע למפגש חברתי שמדמה את המציאות, כמו בחצר ביה"ס/גן או בשעות אחה"צ בגינה או בבית. באופן טבעי תוך כדי פעילות חוויתית (הכוללת משחקים, אומנות ושיחה) נוצרות סיטואציות חברתיות בין הילדים וכל ילד מביא את הדפוסים החברתיים והרגשיים שלו לתוך המפגש. ​ כך למטפלות יש הזדמנות בזמן אמת להתבונן מקרוב על הילד, ללמוד את דפוס ההתנהגות שגורם לו לקשיים חברתיים ורגשיים ובהתאם לכך להתאים את ההכוונה והטיפול. הרעיון הוא בעצם להעלות את המודעות של הילד לגבי ההתנהלות החברתית שלו, שיבין מה מועיל לו ומה לא, מה פוגע בו ואיך הוא יכול לקדם את עצמו, וכמובן בהתאם לכך גם לצייד אותו בכלים וכישורים חברתיים יעילים יותר להשתלבות חברתית.
 • איך אתן מצליחות לעשות את זה?
  מעבר להכשרה המקצועית של המטפלות והניסיון הרב שלנו בטיפול קבוצתי, הילדים מרגישים בטוחים ומוגנים בקבוצה ואז הם יותר פתוחים לקבל משוב משאר הילדים ומהמנחות, דבר זה מאפשר להם להתאמן ולשכלל כישורים החברתיים ובעקבות זאת לעשות שינוים חברתיים, רגשיים והתנהגותיים, בתוך הקבוצה וגם מחוצה לה.
 • איך מתבצע תהליך הכניסה לקבוצה?
  תהליך הכניסה לקבוצה למיומנויות חברתיות כולל שני מפגשים פרטניים מקדימים, אחד עם ההורים והשני עם הילד וזאת לשם בדיקת התאמה לקבוצה, קבלת תמונה חברתית ורגשית של הילד והגדרת מטרות טיפוליות. לאחר שני מפגשים אלו הילד מצטרף לקבוצה. עלות כל פגישה מקדימה: 350 ש"ח. ​ הקבוצות הטיפוליות שלנו פועלות באופן קבוע ללא הפסקה לאורך כל השנה, כאשר ילד משיג את המטרות הטיפוליות שלו, הוא מסיים וילד אחר נכנס במקומו לקבוצה. כך הילדים רוכשים מיומנות ולומדים גם כיצד להשתלב בתוך קבוצה קיימת ובהמשך התהליך - כיצד לקבל ילדים חדשים (פיתוח שריר האמפתיה).
 • כמה זמן אורך הטיפול כולו?
  מתוך הבנה כי לכל ילד יש מטרות טיפוליות שונות, קשיים שונים וקצב התפתחות שונה בנינו את הקבוצות בחברותא כקבוצות רכבת. קבוצות רכבת אלו קבוצות שיש להן נקודת התחלה אך אין להן תאריך סיום, כל ילד נמצא בטיפול כמה זמן שהוא זקוק לכך וכשהוא השיג את מטרותיו הוא עוזב וילד חדש מצטרף. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של קבוצת רכבת שזה מאפשר לכל ילד לעבור את התהליך הטיפולי בקצב שלו מבלי לזרז אותו או להפסיק את הטיפול באמצע. מהניסיון הרב שצברנו בהנחיית קבוצות ילדים אנו מאמינות שעל מנת לעבור שינוי רגשי וחברתי משמעותי ועמוק נדרש לעתים תהליך הדורש זמן וסבלנות. רוב הילדים נמצאים בטיפול כשנה, אבל שוב, כל מקרה לגופו. הורים לילדים שהשתתפו בעבר בקבוצות טיפוליות קצרות מועד מבטאים פעמים רבות כשהם מגיעים אלינו את התחושה כי הילד עדיין לא השיג את המטרות הטיפוליות שקיוו להשיג. בקבוצת רכבת, כל הורה יכול לקחת את הזמן ולהחליט בעצמו ו/או בליווי מנחת הקבוצה באיזה שלב הילד השיג את המטרות הטיפוליות ויכול לסיים, ישנם ילדים שמסיימים תוך חצי שנה וישנם שזקוקים לשנה ומעלה. יתרון נוסף לקבוצת רכבת הוא שקבוצה מתמשכת עונה על צורך חברתי ממשי, הילדים הופכים להיות מאוד משמעותיים זה לזה, מרגישים פחות בודדים ויותר שייכים.
 • כיצד ההורים שותפים בתהליך?
  למרות שההורים לא נמצאים בעת המפגש הקבוצתי חשוב ביותר למען הצלחת הטיפול כי הם יהיו שותפים מלאים בתהליך הטיפולי של הילד וזאת על ידי הדרכות הורים. על מנת שגם להורים יהיו כלים וידע כיצד לעזור לילד, מתקיימות לפי הצורך הדרכות הורים פרטניות.
 • האם המטפלות בקשר עם שאר הגורמים החינוכיים והטיפוליים של הילד?
  בהחלט כן, אם עולה צורך וההורים מעוניינים ומאשרים, המטפלות נפגשות או נמצאות בקשר טלפוני עם המורה/ יועצת/ מרפאה בעיסוק וכל גורם טיפולי וחינוכי אחר, וזאת לשם קידום הילד והתהליך הטיפולי. מהניסיון שלנו ככל שיש יותר שיתוף פעולה בין כל הגורמים המטפלים בילד (הורים, מערכות חינוך וטיפול) כך יעילות הטיפול עולה וזמן הטיפול מתקצר.
 • איך להציג את זה לילד?
  באופן כללי עדיף להמתין לפגישה הראשונה של ההורים עם המטפלת, בפגישה המטפלת תדריך אתכם איך להציג את הקבוצה בפני הילד כך שיהיה מקסימום שיתוף פעולה ומוטיבציה מצדו. ככל שתסבירו לילד את מטרת הקבוצה באופן חיובי, עם מילים חיוביות ולא באופן שלילי כך הוא יותר ישתף פעולה וירצה להצטרף לקבוצה. כלומר לא נגיד לילד - יש לך בעיה, אלא נגיד - יש לך אפשרות בקבוצה חברתית ללמוד, לחזק ולהתאמן על יכולות חברתיות חשובות, כדי שיהיה לך קל, נעים וכייף עם חברים. לרוב הקושי ההתחלתי והרצון להימנע חולף די מהר כי לילדים מאוד כייף להגיע לקבוצה! קבוצה למיומנויות חברתיות היא מתנה לחיים!
 • כמה עולה השתתפות בקבוצה למיומנויות חברתיות במרכז חברותא?
  עלות טיפול קבוצתי: 1200 ₪ לחודש ( 4-5 מפגשים). מעודכן מ 1.3.24. עלות כל פגישה פרטנית לפני הכניסה לקבוצה: 350 ש"ח. יש 2 פגישות פרטניות לפני הכניסה לקבוצה, אחת עם ההורים ואחת עם הילד/ה. עלות הדרכת הורים: 350 ש"ח
 • האם ישנם החזרים כספיים מקופות חולים וביטוחים פרטיים?
  במסגרת ביטוח ״מושלם״ של קופת חולים כללית, ניתן לקבל החזר של 109 ש״ח לפגישה לילדים מעל גיל 9. לקבלת פרטים נוספים ניתן להתקשר לכללית מושלם *2700. לגבי שאר קופות החולים והביטוחים הפרטיים- מדיניות ההחזרים משתנה בין קופות החולים וחברות הביטוח השונות. אנו מפיקים חשבונית של טיפול רגשי על ידי עובדת סוציאלית קלינית וככל שטיפול זה מוכר בתוכנית ביטוח מסוימת, ניתן לעשות שימוש בחשבונית. מומלץ לברר זאת ישירות מול חברת הביטוח שלכם או קופת החולים. לקריאה נוספת בנושאלחצו כאן
 • ימים ושעות של הקבוצות -מעודכן לשנת הלימודים 2023- 2024 תשפ"ד
  יום ראשון : 16:00 בנות בכיתות ה' - ו' 17:00 בנות בכיתות ו' - ז' 18:00 בנות בכיתה ז' - ח' 19:00 בנות בכיתות ז' - ח' 20:00 בנות בכיתות ח'- ט' - י' יום שני: 15:00 בנים בכיתות ד' - ה' 16:00 בנות בכיתות ד' - ה' 17:00 בנים בכיתות א'- ב' 18:00 בנים בכיתות ה' -ו ' 19:00 בנים בכיתות ז' - ח' - ט' 20:00 בנים בכיתות י' - יא - יב יום רביעי: 16:00 בנות בכיתה א' יום חמישי: 15:00 בנות בכיתות ב' - ג' 16:00 בנים בכיתות ג' - ד' 17:00 בנים בכיתות ב' - ג' 18:00 בנות בכיתות ג' - ד'
 • יש לכם שאלות נוספות? רוצים להתחיל תהליך?
  מוזמנים ליצור איתנו קשר בווטסאפ , ונתקדם משם 😁
bottom of page