top of page

שאלות ותשובות

 • אפשר לקבל קצת פרטים כלליים על מרכז חברותא?
  מרכז חברותא הוקם בשנת 2006 על ידי שרית דינרי, עובדת סוציאלית קלינית ומנחת קבוצות מוסמכת, במטרה לתת מענה לילדים, מתבגרים ובוגרים עם קשיים רגשיים וחברתיים. ההתמחות שלנו -טיפול רגשי קבוצתי ושיפור מיומנויות חברתיות.
 • למי הקבוצות מתאימות?
  הקבוצות מיועדות לילדים, נוער ובוגרים עד גיל 28 המתמודדים עם קשיים רגשיים וחברתיים וזקוקים לחזק אחד או יותר מהתחומים הבאים: ביטחון עצמי, דימוי עצמי יכולת ליזום ולהשתלב חברתית ויסות רגשי, שליטה עצמית התמודדות עם גבולות וסמכות תסכול וקונפליקטים שיתוף פעולה, אמפתיה והתחשבות ברצונות אחרים גמישות מחשבתית וחשיבה חיובית ניתוח סיטואציות חברתיות ביישנות בחברה
 • לאיזה גילאים הקבוצות מיועדות?
  הטיפול הקבוצתי במרכז חברותא מיועד לילדים מכיתה א' ועד לגיל 28.
 • מה בדיוק קורה בקבוצה למיומנויות חברתיות?
  חברי הקבוצה מגיעים פעם בשבוע למפגש חברתי שמדמה את המציאות, באופן טבעי תוך כדי פעילות חוויתית נוצרות סיטואציות חברתיות בין חברי הקבוצה וכל משתתף מביא את הדפוסים החברתיים והרגשיים שלו לתוך המפגש. ​כך למטפלות יש הזדמנות בזמן אמת להתבונן מקרוב על כל משתתף, ללמוד את דפוס ההתנהגות שגורם לו לקשיים חברתיים ורגשיים ובהתאם לכך להתאים את ההכוונה והטיפול. הרעיון הוא בעצם להעלות את המודעות של המשתתפים לגבי ההתנהלות החברתית שלהם, שיבינו מה מועיל להם ומה לא, מה פוגע בהם ואיך הוא יכול לקדם את עצמם, וכמובן בהתאם לכך גם לצייד אותם בכלים וכישורים חברתיים יעילים יותר להשתלבות חברתית.
 • איך אתן מצליחות לעשות את זה?
  מעבר להכשרה המקצועית של המטפלות והניסיון הרב שלנו בטיפול קבוצתי, חברי הקבוצה מרגישים בטוחים ומוגנים בקבוצה ואז הם יותר פתוחים לקבל משוב משאר המשתתפים ומהמנחות, דבר זה מאפשר להם להתאמן ולשכלל כישורים החברתיים ובעקבות זאת לעשות שינוים חברתיים, רגשיים והתנהגותיים, בתוך הקבוצה וגם מחוצה לה.
 • איך מתבצע תהליך הכניסה לקבוצה?
  תהליך הכניסה לקבוצה למיומנויות חברתיות כולל שני מפגשים פרטניים מקדימים, אחד עם ההורים (במקרה ומדובר בקטין) והשני עם הילד וזאת לשם בדיקת התאמה לקבוצה, קבלת תמונה חברתית ורגשית של הילד והגדרת מטרות טיפוליות. לאחר שני מפגשים אלו הילד מצטרף לקבוצה. עלות כל פגישה מקדימה: 350 ש"ח. ​ הקבוצות הטיפוליות שלנו פועלות באופן קבוע ללא הפסקה לאורך כל השנה, כאשר משתתף משיג את המטרות הטיפוליות שלו, הוא מסיים ומשתתף אחר נכנס במקומו לקבוצה. כך חברי הקבוצה רוכשים מיומנות ולומדים גם כיצד להשתלב בתוך קבוצה קיימת ובהמשך התהליך - כיצד לקבל משתתפים חדשים (פיתוח שריר האמפתיה).
 • כמה זמן אורך הטיפול כולו?
  מתוך הבנה כי לכל משתתף יש מטרות טיפוליות שונות, קשיים שונים וקצב התפתחות שונה בנינו את הקבוצות בחברותא כקבוצות רכבת. קבוצות רכבת אלו קבוצות שיש להן נקודת התחלה אך אין להן תאריך סיום, כל משתתף נמצא בטיפול כמה זמן שהוא זקוק לכך וכשהוא השיג את מטרותיו הוא עוזב ומשתתף חדש מצטרף. אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של קבוצת רכבת שזה מאפשר לכל משתתף לעבור את התהליך הטיפולי בקצב שלו מבלי לזרז אותו או להפסיק את הטיפול באמצע. מהניסיון הרב שצברנו בהנחיית קבוצות אנו מאמינות שעל מנת לעבור שינוי רגשי וחברתי משמעותי ועמוק נדרש לעתים תהליך הדורש זמן וסבלנות. רוב המשתתפים נמצאים בטיפול כשנה, אבל שוב, כל מקרה לגופו ותלוי גיל המשתתף. בקבוצת רכבת, כל הורה/ משתתף יכול לקחת את הזמן ולהחליט בעצמו ו/או בליווי מנחת הקבוצה באיזה שלב הושגו המטרות הטיפוליות וניתן לסיים, ישנם משתתפים שמסיימים תוך חצי שנה וישנם שזקוקים לשנה ומעלה. יתרון נוסף לקבוצת רכבת הוא שקבוצה מתמשכת עונה על צורך חברתי ממשי, חברי הקבוצה הופכים להיות מאוד משמעותיים זה לזה, מרגישים פחות בודדים ויותר שייכים.
 • כיצד ההורים שותפים בתהליך?
  למרות שההורים לא נמצאים בעת המפגש הקבוצתי חשוב ביותר למען הצלחת הטיפול כי הם יהיו שותפים מלאים בתהליך הטיפולי של הילד וזאת על ידי הדרכות הורים. על מנת שגם להורים יהיו כלים וידע כיצד לעזור לילד, מתקיימות לפי הצורך הדרכות הורים פרטניות. (מדובר במקרה של קטינים)
 • האם המטפלות בקשר עם שאר הגורמים החינוכיים והטיפוליים של הילד?
  בהחלט כן, אם עולה צורך וההורים מעוניינים ומאשרים, המטפלות נפגשות או נמצאות בקשר טלפוני עם המורה/ יועצת/ מרפאה בעיסוק וכל גורם טיפולי וחינוכי אחר, וזאת לשם קידום הילד והתהליך הטיפולי. מהניסיון שלנו ככל שיש יותר שיתוף פעולה בין כל הגורמים המטפלים בילד (הורים, מערכות חינוך וטיפול) כך יעילות הטיפול עולה וזמן הטיפול מתקצר.
 • איך להציג את זה לילד?
  באופן כללי עדיף להמתין לפגישה הראשונה של ההורים עם המטפלת, בפגישה המטפלת תדריך אתכם איך להציג את הקבוצה בפני הילד כך שיהיה מקסימום שיתוף פעולה ומוטיבציה מצדו. ככל שתסבירו לילד את מטרת הקבוצה באופן חיובי, עם מילים חיוביות ולא באופן שלילי כך הוא יותר ישתף פעולה וירצה להצטרף לקבוצה. כלומר לא נגיד לילד - יש לך בעיה, אלא נגיד - יש לך אפשרות בקבוצה חברתית ללמוד, לחזק ולהתאמן על יכולות חברתיות חשובות, כדי שיהיה לך קל, נעים וכייף עם חברים. לרוב הקושי ההתחלתי והרצון להימנע חולף די מהר כי לילדים מאוד כייף להגיע לקבוצה! קבוצה למיומנויות חברתיות היא מתנה לחיים!
 • כמה עולה השתתפות בקבוצה למיומנויות חברתיות במרכז חברותא?
  עלות טיפול קבוצתי: 1200 ₪ לחודש ( 4-5 מפגשים). מעודכן מ 1.3.24. עלות כל פגישה פרטנית לפני הכניסה לקבוצה: 350 ש"ח. יש 2 פגישות פרטניות לפני הכניסה לקבוצה, אחת עם ההורים ואחת עם הילד/ה. עלות הדרכת הורים: 350 ש"ח
 • האם ישנם החזרים כספיים מקופות חולים וביטוחים פרטיים?
  אנו מפיקים חשבונית של טיפול רגשי על ידי עובדת סוציאלית קלינית או מטפלת באומנות (תלוי מי המטפלת בקבוצה) וככל שטיפול זה מוכר בתוכנית ביטוח מסוימת, ניתן לעשות שימוש בחשבונית. מדיניות ההחזרים משתנה בין קופות החולים וחברות הביטוח השונות. במסגרת ביטוח ״מושלם״ של קופת חולים כללית, ניתן לקבל עבור כל פגישה החזר של כ 110 ש״ח לילדים מעל גיל 9. לקבלת פרטים נוספים ניתן להתקשר לכללית מושלם *2700. לגבי שאר קופות החולים והביטוחים הפרטיים- מומלץ לברר זאת ישירות מול חברת הביטוח שלכם או קופת החולים. כאמור אנו מפיקים חשבונית של טיפול רגשי על ידי עובדת סוציאלית קלינית או מטפלת באומנות (תלוי מי המטפלת בקבוצה) וככל שטיפול זה מוכר בתוכנית ביטוח מסוימת, ניתן לעשות שימוש בחשבונית. אנו שמחים לעזור לכם לקבל החזרים כספיים, אבל איננו מתחייבים בשם חברת ביטוח כזאת או אחרת או בשם קופת חולים כללית שההחזר יבוצע ואיננו אחראים לתנאיו, המשתנים מעת לעת. לקריאה נוספת בנושא לחצו כאן
 • ימים ושעות של הקבוצות -מעודכן לשנת הלימודים 2023- 2024 תשפ"ד
  יום ראשון : 16:00 בנות בכיתות ה' - ו' 17:00 בנות בכיתות ו' - ז' 18:00 בנות בכיתה ז' - ח' 19:00 בנות בכיתות ז' - ח' 20:00 בנות בכיתות ח'- ט' - י' יום שני: 15:00 בנים בכיתות ד' - ה' 16:00 בנות בכיתות ד' - ה' 17:00 בנים בכיתות א'- ב' 18:00 בנים בכיתות ה' -ו ' 19:00 בנים בכיתות ז' - ח' - ט' 20:00 בנים בכיתות י' - יא - יב יום רביעי: 16:00 בנות בכיתה א' יום חמישי: 15:00 בנות בכיתות ב' - ג' 16:00 בנים בכיתות ג' - ד' 17:00 בנים בכיתות ב' - ג' 18:00 בנות בכיתות ג' - ד'
 • יש לכם שאלות נוספות? רוצים להתחיל תהליך?
  מוזמנים ליצור איתנו קשר בווטסאפ , ונתקדם משם 😁
bottom of page